התיאטרון הקאמרי של תל-אביב

המכון למחזאות

המכון למחזאות ישראלית ע"ש חנוך לוין נוסד בשנת 2000.

 

לוין, מחזאי, משורר, סופר, במאי ויוצר תיאטרון מהגדולים ביותר שהיו בישראל, נפטר ממחלת הסרטן בשנת 1999. כשנה לאחר מותו, לזכרו וכהמשך ישיר של פועלו האמנותי הרב, הקים נעם סמל, מנכ"ל התיאטרון הקאמרי באותן שנים, את המכון במטרה לקדם את המחזאות הישראלית בארץ ובעולם.

 

מאז, המכון פועל בשיתוף איגוד מחזאי ישראל בתחומים הבאים:
ישרא-דרמה: זרקור על מחזאות ישראלית – אירוע שנתי וחגיגי שמטרתו לחשוף את המחזאות הישראלית בפני קהילת התיאטרון העולמית. לאירוע השנתי מגיעים מנהלי פסטיבלים בינלאומיים, מנהלי תיאטראות, במאים, מנהלים אמנותיים, דרמטורגים ועיתונאים מכל רחבי העולם.
האירוע מתקיים בשיתוף פעולה עם עיריית תל-אביב-יפו, משרד החוץ, משרד התרבות והספורט, ובסיוע קרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות ת"א

 

הפקת ימי עיון, סמינרים וכינוסים מקצועיים – למורים לאמנות ולתיאטרון כמו גם לקהל הרחב, שבהם לוקחים חלק מחזאים, שחקנים, מעצבים, מוזיקאים ואנשי אקדמיה בנושא: "מחזאות מקור".
ימי העיון מתקיימים בשיתוף עם משרד החינוך.

 

הוצאה לאור של מחזות ישראליים מקוריים, ועידוד כתיבתם.

 

תרגום של מחזאות ישראלית עכשווית ועידוד העלאתם על במות תיאטרון בעולם – כדי לאפשר חשיפה של היצירה הישראלית המקורית מפעיל המכון פרויקט נרחב של תרגום מחזות ישראליים לשפות זרות. במקביל, המכון מעודד ומסייע בהעלאה של מחזות ישראליים על במות התיאטרון ברחבי העולם. עד כה, הופיעו מחזות ישראליים בזכות עשיית המכון במדינות: בלגיה, צרפת, גרמניה, הונגריה, פולין, אנגליה, אוסטריה, ספרד, שבדיה, רוסיה, אסטוניה, קניה, אוקראינה, הפיליפינים, סין, מקסיקו וארצות הברית.
הפרויקט מתקיים בסיוע משרד החוץ, משרד התרבות והספורט.

 

ליצירת קשר:
מנהלת המכון, שימרית רון | [email protected]

 

Your Browser is Outdated

Please update your browser to view this site in a manner that is correct. Download one of the latest versions of browsers here: