התיאטרון הקאמרי של תל-אביב

אנסמבל עיתים

אנסמבל עיתים הוא קבוצת תיאטרון שפועלת כמעבדה, במטרה לחפש צורות חדשות ולהרחיב את דרכי היצירה האמנותיות בתיאטרון.

 

הוא הוקם בשנת 1989, על ידי רנה ירושלמי, במאית תיאטרון ויוצרת, כלת פרס ישראל, כדי להשתמש בתיאטרון ככלי חברתי ותרבותי. העבודה בקבוצה מתבססת על מחקר ותהליך חזרות ארוך, ובוחנת מחדש בכל פרויקט ופרויקט את היחסים בין המרכיבים של הצגת התיאטרון – חלל, זמן, שחקנים, שפה, תנועה, קומפוזיציה וקהל. החיפוש אחר שיטות ודרכים חדשות יוצר שפה בימתית ייחודית ומקורית, פורצת גבולות מוכרים.

 

האנסמבל עובד בשיתוף פעולה הדוק עם התיאטרון הקאמרי מאז שנת 1989, אז הופיע בחסות התיאטרון עם ההצגה "המלט".

 

האג'נדה האמנותית
היום צבי סהר הוא המנהל האמנותי והבמאי של האנסמבל. סהר היה תלמידה של ירושלמי, וכממשיך דרכה גם הוא מוביל את הקבוצה מתוך חיפוש מתמיד אחר דרכים חדשות, ושאיפה לחדשנות וייחוד של כל פרויקט.

 

עבודותיו של סהר מאופיינות בדימויים חזותיים מרכזיים, ושימוש בתחומי אמנות וטכנולוגיות נוספות תוך כדי המופע התיאטרוני, לרבות: בובנאות, צילום וידאו, תנועה, מוסיקה ואמנות חזותית. בהובלתו, רוב הצגות האנסמבל היום מבוססות על שפת המופע ”PuppetCinema” שאותה הוא פיתח.

 

צוות האנסמבל
מייסדת - רנה ירושלמי, כלת פרס ישראל
מנהל אומנותי - צבי סהר
מנהלת אדמיניסטרטיבית - איריס קרדי צ'רנין
יו"ר ועד העמותה - עו"ד טליה יצחקי
רו"ח - חיים וורמברנד

 

הוועד המנהל:
מירה אידלס, רותי שילינג, יוסי שיפמן, רונית רבינוביץ, ואילן רונן.

 

חברי העמותה:
אהרון מידן, אדיבה גפן, אהרון מידן, איתמר רבינוביץ', שולי כסלו, רוני מירקין, עו"ד דן מירקין, צחי בלאנגה, צח אוריין, דליה מיסטצ'קין, יעל מזוז, ואוהד צ'רניאק.


אנסמבל עיתים פועל בסיוע משרד התרבות והספורט – מינהל תרבות, עיריית תל-אביב –יפו, והתיאטרון הקאמרי.

Your Browser is Outdated

Please update your browser to view this site in a manner that is correct. Download one of the latest versions of browsers here: