התיאטרון הקאמרי של תל-אביב

מסלולי המשחק של התיאטרון הקאמרי 2023-2024

מסלולי המשחק ואמנויות הבמה של התיאטרון הקאמרי למבוגרים ולנוער:

נפתחה ההרשמה לשנת 2023-2024

 

 

קורסי נוער

 

נוער הקאמרי

מסלול שנתי, הכולל שיעורי משחק, תנועה, פיתוח קול, אימפרוביזציה, משחק מול מצלמה ועוד, לצד העלאת מופעים ומחזות על בימות הקאמרי, צפיה בהצגות התיאטרון, מפגשים עם שחקנים וכיתות אמן. למסיימי שנה א' ישנה אופציה להמשיך לשנה ב' ו-ג'.

למי מיועד?

לבני נוער, בגילאי 15-18 (עולים לכיתות ט'-יב') בעלי פוטנציאל במשחק, המעוניינים להפוך את תחום התיאטרון למרכזי בחייהם.

מתי?

אוקטובר 2023 – יוני 2024.

שנה א' (כיתות ט'-י'): ימי ראשון, 17:00-20:00.
שנה א'-מתקדמים (כיתות יא'): ימי ראשון, 17:00-21:00.
שנה ב': ימי שני, 17:00-21:00.
שנה ג': ימי רביעי, 17:00-21:00.

איך מתקבלים?

הצגת קטע במתי מכל סוג באורך של עד כ-3 דקות (סצנה ממחזה מוכר או סצנה מקורית, הגשת שיר ממחזמר, קטע ספוקן וורד, סטנדאפ וכדומה) + סיפור אישי.

 

 

סדנת הכנה לאודישן

סדנה אשר מכשירה את המשתתפים בתהליך העבודה של השחקן מרגע קבלת הטקסט לאודישן ועד לביצוע שלו מול מלהק.

ביומיים הראשונים יעבדו המשתתפים עם השחקנית אלונה סער, אשר תדריך אותם בתהליך ההכנה לקראת האודישן.

ביום האחרון יפגשו המשתתפים את המלהק אודי ברינדט, יבצעו מולו סימולציה של אודישן ויקיימו איתו שיחה על עולם הליהוק והסוכנויות. הסצנות יצולמו ויוצגו על מסך והשיעורים יתקיימו בקבוצה של עד 16 משתתפים, תוך הקפדה על יחס אישי.

למי מיועד?

לבני נוער (בכיתות ט'-יב') המעוניינים לפתח את המיומנויות והביטחון שלהם בביצוע אודישן מול מצלמה, במטרה לשחק בפרויקטים מקצועיים על מסך.

מתי?

24-26.4.24 (חול המועד פסח). ימי שלישי, בין השעות 10:00-14:00

(באחד הימים יצפו התלמידים בהצגה ולכן הלו"ז ימשך עד השעה 22:30).

איך מתקבלים?

מילוי שאלון.

 

קורסי מבוגרים

 

הקאמרית: מסלול משחק שנתי לגיל +18

מסלול שנתי, הכולל שיעורי משחק, תנועה, אימפרוביזציה, משחק מול מצלמה, הכנה לאודישן ועוד, לצד צפייה בהצגות התיאטרון, מפגשים עם שחקנים, כיתות אמן והעלאת מופעים על בימת הקאמרי.

למי מיועד?

למבוגרים, בגילאי 18 ומעלה, הרוצים לרכוש כלים מקצועיים בתחום המשחק, לצבור ביטחון בימתי ולהעמיק את הידע והניסיון שלהם בעולם התיאטרון.

מתי?

אוקטובר 2023 – יוני 2024. ימי שלישי, 18:00-22:00.

איך מתקבלים?

הצגת קטע במתי מכל סוג באורך של עד כ-3 דקות (סצנה ממחזה מוכר או סצנה מקורית, הגשת שיר ממחזמר, ספוקן וורד, סטנדאפ וכדומה) + סיפור אישי.

 

קורס אימפרוביזציה (מתחילים) בהנחיית קבוצת פורפליי

קורס אימפרוביזציה בשיטת 'long-form' לאלתור סצנות ארוכות והצגה באורך מלא. במהלך הקורס נכיר פורמטים לאלתור הנהוגים בכל העולם כמו "ארמנדו", נלמד להשתמש בנתונים שהקהל מציע ונתנסה בהצגה פתוחה לקהל על בימת הקאמרי.
בשיעורים נתרגל שימוש בכלים שחשובים לכל מאלתר, כגון: שחרור, הקשבה, חיוביות, שימוש באינטואיציה, עבודה עם קול ושפת גוף, משחק דרמטי וקומי בסצנות מאולתרות, עבודת אנסמבל, יצירת חלל ודמות, בניית עלילה, יצירת אפקטים כמו פלאשבקים, דיבוב, סצנה מפוצלת ועוד.

בסוף הקורס יעלו המשתתפים מופע סוים מאולתר, פתוח לקהל הרחב, על בימת הקאמרי.

למי מיועד?

מבוגרים (18+), ללא ניסיון קודם באימפרוביזציה, או בעלי ניסיון בסיסי, המעוניינים להכיר את תחום האלתור התיאטרלי ולהתמקצע בו.

מתי?

דצמבר 2023 – פברואר 2024 (14 מפגשים). ימי שלישי בין השעות 18:00-21:00.

איך מתקבלים?

מילוי שאלון + ראיון אישי.

 

קורס אימפרוביזציה למתקדמים בהנחיית קבוצת פורפליי

קורס המשך בשיטת "לונג פורם", לאלתור הצגה באורך מלא. במהלך הקורס נתקדם מהסצנה הבודדת אל ההצגה השלמה. נלמד איך יוצרים בסיס לסיפור המחזה בסצנה הראשונה והשנייה, איך מפתחים עלילה על הבמה בזמן אמת, איך מעמיקים את עבודת הדמות והחלל ואיך משתמשים באפקטים שונים לשכלול הסיפור. נתנסה בז'אנרים מגוונים, כגון: אימה, קומדיה רומנטית, מאפיה, מערבון, עתידני ומבנים מיוחדים כמו – דמות מספר מוביל. הקורס מסתיים במופע "לונגים" פתוח לקהל הרחב, על בימת הקאמרי.

למי מיועד?

למבוגרים (18+) בוגרי קורס אימפרוביזציה למתחילים במסגרת מקצועית, או בעלי ניסיון משמעותי בתחום האילתור.

מתי?

מרץ 2024 – מאי 2024 (13 מפגשים). ימי שלישי, בין השעות 18:30-21:00.

איך מתקבלים?

מילוי שאלון.

 

קורס מחזאות בהנחיית גור קורן

קורס מקיף ומעמיק, הכולל הדרכה בתהליך כתיבת מחזה, מפגשים עם מחזאים ויוצרים, הצגת תוצרים בפסטיבל קריאה מבוימת בתיאטרון הקאמרי, צפייה בהצגות התיאטרון הקאמרי ועוד.

למי מיועד?

מבוגרים (18+), בעלי ניסיון בימתי ואו ניסיון בכתיבה.

מתי?

פברואר 2024 – יולי 2024. ימי חמישי, 15:00-18:00.

איך מתקבלים?
יש לשלוח דיאלוג מקורי (עד 2 עמ') + פרמיס (תקציר מזוקק) של המחזה אותו תרצו לפתח בקורס (אם יש – לא חובה) + פסקת קו"ח רלוונטיים.

 

הקאמרי במדים – אנסמבל החיילים

סדנא שמטרתה לעודד חיילים וחיילות להתחבר לעולמם הפנימי וליצוק משמעות נוספת לחייהם, דרך יצירה תיאטרונית, בתקופה שבה הם משרתים בצה"ל. המפגשים יתמקדו בתהליך מעמיק של יצירת קטעים אישיים שיתלכדו לכדי מופע פתוח לקהל הרחב, שיעלה על בית הקאמרי, בסיום הסדנה. הסדנא תשים דגש על גיבוש אנסמבל שישמש את התלמידים ליצירה תאטרונית במסגרת השיעורים ומחוצה לה.

למי מיועד?

לחיילים וחיילות ולבני ובנות שירות לאומי (ולמתעניינים נוספים בגיל 18-21), אשר תחום התיאטרון קרוב לליבם והם מעוניינים לעסוק בו במהלך השרות הצבאי.

מתי?

נובמבר 2023 – פברואר 2023 (14 מפגשים). ימי שישי, בין השעות 11:00-14:00.

איך מתקבלים?

מילוי שאלון + שליחת סרטון הכרות.

 

קורס יסודות המשחק

קורס משחק למתחילים, בהנחיית שחקניות התיאטרון הקאמרי אביגיל הררי ואנסטסיה פיין, אשר במהלכו ילמדו המשתתפים איך לגשת לסצנה משלב ניתוח הטקסט ועד להעמדה הבימתית המלאה. בחלק האחרון של הקורס ילמדו המשתתפים להתאים את הכלים שקיבלו למסך ויתנסו בסצנות מול מצלמה. הקורס שם דגש על שחרור הגוף והנפש, ביטוי אישי, צבירת ביטחון עצמי מול קהל והרחבת היצירתיות. הקורס כולל צפייה בהצגות הקאמרי וכיתות אמן עם שחקנים ובסופו צילום תמונת בוק לכל משתתף.

למי מיועד?

למבוגרים (18+), ללא ניסיון קודם או עם ניסיון בסיסי, אשר מעוניינים להתנסות בעבודת השחקן ולצבור זמן על במה ועל מסך.

מתי?

ינואר 2024 – מרץ 2024 (14 מפגשים). ימי רביעי, בין השעות 17:00-19:30.

איך מתקבלים?

מילוי שאלון + שליחת סרטון הכרות.

 

קבוצת החובבים של התיאטרון הקאמרי

מסלול שנתי שבסופו מעלים המשתתפים הצגה באורך מלא - מחזה שלם - מספר פעמים על בימת הקאמרי. המפגשים לאורך השנה יוקדשו לחזרות להצגה, כשאחת לחודש יתקיים מפגש של שיעור תנועה ופיתוח קול כדי לשמור על "הכושר" המשחקי של חברי הקבוצה ולפתח את יכולותיהם.

למי מיועד?

למבוגרים, בגילאי 21 ומעלה, בוגרי קורסים ומכינות למשחק ו/או מסגרות תיאטרון קהילתיות ובעלי ניסיון בימתי, שהופיעו בעבר מול קהל.

מתי?

נובמבר 2023 – יולי 2024. ימי חמישי, 18:30-22:00.

איך מתקבלים?

הצגת קטע במתי מכל סוג באורך של עד כ-3 דקות (סצנה ממחזה מוכר או סצנה מקורית, הגשת שיר ממחזמר, ספוקן וורד, סטנדאפ וכדומה) + סיפור אישי.

 

 

הסיפור שלי (קורס לגיל +60)

קורס בהנחיית הבמאית יעל טל, במהלכו המשתתפים יחפשו את הקול היוצר הייחודי שלהם, בדגש על כתיבה בימתית.

במסגרת השיעורים המשתתפים יגעו בסוגים שונים של יצירה לבמה: כתיבה, פרפורמנס, נונסנס, שירה, פנטזיות, ספוקן וורד וחלומות כמנוע ליצירה, התבוננות, שיחות עם עצמנו, עם ההיפך מאיתנו, טקסט ותת טקסט, עבודה על דמות ויחסים בתיאטרון ועוד. בסוף הקורס יעלו המשתתפים מופע של יצירות אישיות, פתוח לקהל הרחב, על בימת התיאטרון הקאמרי. לצד הפעילות השוטפת, יגיעו התלמידים לצפות בהצגה של התיאטרון הקאמרי ולפניה יקיימו סדנת משחק מיוחדת.

למי מיועד?

למבוגרים, בגיל +60, עם או בלי ניסיון קודם, המתעניינים בעולם התיאטרון ורוצים להתנסות בתהליך של יצירה אישית לבמה, הכולל כתיבה ומשחק.

מתי?

נובמבר 2023 – פברואר 2024 (18 מפגשים). ימי שלישי, בין השעות 10:00-14:00.

איך מתקבלים?

מילוי שאלון + שליחת סרטון הכרות.

 

 

קבוצת החובבים של התיאטרון הקאמרי – אזור השרון

מסלול שנתי, הכולל העלאת 2 מופעים, לצד שיעורי משחק, אימפרוביזציה, תנועה, פיתוח קול, ליצנות, צפייה בהצגות התיאטרון, מפגשים עם שחקנים, כיתות אמן ועוד.

למי מיועד?

למבוגרים, בגיל 21 ומעלה, הרוצים לרכוש כלים מקצועיים בתחום המשחק, לצבור ביטחון בימתי ולהעמיק את הידע והניסיון שלהם בעולם התיאטרון.

מתי ואיפה?

דצמבר 2023 – יולי 2024. ימי רביעי, 19:30-22:00. השיעורים והחזרות של הקבוצה יתקיימו במרכז הקהילתי נווה זמר ברעננה (רח' משה וילנסקי 15) והמופעים עצמם בתיאטרון הקאמרי.

איך מתקבלים?

מילוי טופס הרשמה + שליחת סרטון הכרות.

 

לימודי מקצועות אחורי הקלעים (בקסטייג')

מטרת המסלול היא להעניק הכשרה מקצועית בתחומי אחורי הקלעים של עולם הבמה ולאתר תלמידים מוכשרים אשר ישתלבו כעובדים בתיאטרון. בחלק הראשון יתקיימו 6 מפגשי עומק על מאחורי הקלעים של עולם התיאטרון לכלל התלמידים. בחלק השני יבחר כל תלמיד תחום התמחות ספציפי ויעבור בו הכשרה של 12 מפגשים, הכוללים ידע תאורטי, התנסות מעשית וסטאג' בתפעול הצגה בזמן אמת. ארבעת המגמות להתמחות הן: א. טכנאי תאורה ווידאו  ב. טכנאי סאונד ג. אביזרים ותלבושות ד. ניהול במה. לכל מגמה מנחה מרכזי, מאנשי המקצוע הטובים בישראל, אשר יוביל את תהליך הלמידה בה.

 

למי מיועד?

לתלמידים.ות מגיל 18 ומעלה, שמעוניינים.ות לרכוש מקצוע בתחומי אחורי הקלעים של התיאטרון. הסדנה תעניק למשתתפים ידע מקצועי, עיוני ומעשי, על מנת לשלבם כעובדים במוסדות לאמנויות הבמה בישראל

מתי?

נובמבר 2023 – אפריל 2024 (18 מפגשים + צפייה ב-2 הצגות). ימי שני - מגמות ניהול במהסאונד, ימי חמישי – מגמות אביזרים ותלבושותתאורה ווידאו,  בין השעות 10:00-13:00.

איך מתקבלים?

מילוי שאלון + משלוח קו"ח + ראיון אישי.

 

 

 

מנהל 'הקאמרי Academy':  אוהד ובר

לפרטים, הרשמה וקביעת ראיון קבלה:

054-6732263

[email protected]

Your Browser is Outdated

Please update your browser to view this site in a manner that is correct. Download one of the latest versions of browsers here: