שמוליק יפרח, מנכ"ל התיאטרון הקאמרי של תל אביב-יפו

שמוליק יפרח, המנכ"ל הנכנס של התיאטרון הקאמרי, הוא בוגר בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה "בית צבי", שחקן, מורה, במאי ומפיק עצמאי. יפרח כיהן כמנכ"ל וכמנהל אמנותי של תיאטרון באר שבע ובמסגרת תפקיד זה הוביל שינוי נרחב ופעל רבות להעצמתו של תחום התרבות בבאר שבע בפרט וברחבי הנגב, בכלל. השינוי המהותי  עליו ניצח, כלל בין השאר, הגדלה משמעותית של מסגרת התקציב והמחזור הכספי של התיאטרון והעיר באר שבע בתחום התרבות על ידי פעולות יזומות אשר הובילו להסבת תקציבים לפעילות תרבותית-חברתית, למען תושבי באר שבע והנגב כולו.

 

תחת ניהולו של יפרח, גדל מספר מנויי התיאטרון במהלך השנים 2013-2015 מ- 7,000 מנויים ל- 13,000 מנויים.  בנוסף, הגדיל יפרח את המשאבים הכלכליים של התיאטרון על ידי גיוס תרומות מתורמים פרטיים ומקרנות ציבוריות, גיוס תקציבים ממשרדי ממשלה  ומעיריית באר שבע.

 

בהמשך, ייסד יפרח והקים את  אגודת הידידים של תיאטרון באר שבע, כעמותה נפרדת העוסקת בגיוס כספים לפעילות יזומה המנותבת להנגשת התיאטרון לקהילה, העצמה וחשיפה לתרבות של ילדי רווחה, הקמת מרכז המצוינות לתיאטרון, תרבות יום א' לחיילים ועוד. הפעולות והיוזמות הנ"ל הובילו להגדלת התמיכה התקציבית ממשרד התרבות והיוותה השפעה מהותית ונרחבת על כל מוסדות התרבות בנגב.  

 

יפרח הינו מייסד ומנהל תיאטרון באר שבע לילדים ולנוער. זהו התיאטרון הראשון מסוגו בנגב, אשר כל עשייתו היא קודש להרחבת הידע והפעילות התרבותית לטובת דור העתיד של התיאטרון בפרט והעיר באר שבע והנגב, בכלל. כמו כן, ייסד וניהל יפרח את בית הספר "גודמן" למשחק בנגב. זהו בית הספר הראשון למשחק שהוקם בנגב ואשר תוך זמן קצר יחסית, מוקם היטב בשורה הראשונה לצד בתי ספר למשחק מובילים בארץ, עם מספר רב של מועמדים נבחנים, מורות ומורים למקצועות הבמה מהטובים בארץ ומפעל מנויים ייחודי, מבוסס ויציב.

 

מידי שנה מסיימים את בית הספר כ-20 בוגרים המשתלבים בהצלחה על בימות התיאטרון בארץ ועל מסכי הקולנוע והטלויזיה.

צילום: מעיין קאופמן

מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים