משך ההצגה: 135 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

איבנוב

תרגום ועיבוד: איתי טיראן , ארתור קוגן
תלבושות: מוני מדניק
ע. במאי: פרידמן אסף
תאורה: אורי מורג

תקציר

קומדיה אנושית מאת אנטון צ'כובאיבנוב הוא בעל אחוזה צעיר ומבטיח, השקוע בחובות כבדים. מתוך אהבה (אך גם בתקווה להציל עצמו כלכלית) הוא נושא לאשה את שרה, היהודייה, השבוייה באהבתה אליו עד כדי כך שהיא ממירה את דתה ועקב כך מנושלת מירושת הוריה. אם לא די בכך, היא נתקפת במחלה קשה ורופא המשפחה מאשים את איבנוב בהתעלמות ובהזנחה.

איבנוב נמלט מדי ערב מהבית אל אחוזתם של זוג חבריו (להם הוא חב הרבה מאד כסף), ואל סשה בתם, בה הוא הולך ומתאהב. באחד הערבים, כשאשתו הפגועה והנואשת עוקבת אחריו, היא מגלה את איבנוב ואת סשה ברגע אינטימי סוער, גילוי מכאיב ומשפיל שמדרדר את מצבה. לאחר מותה, סשה ואיבנוב מתכננים להינשא, אך גם את ההבטחה הזאת איבנוב אינו מסוגל לקיים.

"איבנוב" שהוכתר על ידי צ'כוב בתואר קומדיה, הוא מחזה שבראייתו האנושית, המודרנית, הוא עתיר הומור ואירוניה. אפשר לזהות ב"איבנוב" המוקדם את הסממנים שהפכו את צ'כוב לאחד המחזאים הגדולים בכל התקופות ואת מחזותיו להצלחות על במות העולם.משך ההצגה כשעתיים ורבע כולל הפסקה

ביקורות
  • "איבנוב" בתיאטרון הקאמרי, מקבל עידוד עכשווי ומרענן... מענג ומרגש  לצפות באיתי טיראן, הלנה ירלובה ודנה במיינרט הצעירה ואף בדודו ניב כלבדייב העסיסי והנרגש ללא הרף, ", (הארץ 4.1.2015)
  • "איבנוב, הוא מעין המלט טרגי-קומי מודרני. העובדה שאיתי טיראן מגלם את התפקיד הזה  מוסיפה מימד אירוני מתוחכם...הביצוע שלו  מדויק, נקי, אינטליגנטי ומשכנע, לצד טיראן בולטות השחקניות המגלמות את אהובותיו, הלנה ירלובה השקטה והכואבת ודנה מיינרט היפה והאופטימית...ההצגה מעניינת, משעשעת ואף מרגשת בסיום."  (ידיעות אחרונות 9.1.2015)  
  • "הצגה מרתקת, משעשעת וכואבת מבלי לסטות מהטקסט המקורי של צ'כוב... תענוג לראות את איתי טיראן הנפלא, דנה מיינרט המקסימה,יואב לוי וגדי יגיל משעשעים ונפלאים, עירית קפלן ודודו ניב נהדרים, אסנת בן יהודה מצוינת וגיל וינברג לרגעים גנב את ההצגה ... תיאטרון משובח ומרענן שמצליח להפתיע"  (כלכליסט 7.1.2015)  
  • "בית ספר לתיאטרון משובח...הצגה מרתקת, מרגשת, מצחיקה וחשובה מאוד..."איבנוב" מוכיחה שאפשר להעשיר את עולמו הפנימי של הקהל ובו זמנית לבדר אותו בלי לרדת נמוך." (מאקו 6.1.2015)


מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים