משך ההצגה: 90 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

אח יקר

מחזאי: גדי ענבר
תפאורה: במבי פרידמן
תלבושות: דניאלה מור
מוסיקה: אפי שושני
ע. במאי: פרידמן אסף

תקציר

אוקטובר 1974, שנה למלחמת יום-הכיפורים. אורי מגיע ארצה מניו-יורק לאזכרת אחיו הבכור, עופר, שנפל במלחמה. אז מתגלגל לידיו יומן מלחמה שכתב עופר, והוסתר עד אותו יום מבני משפחתו, במטרה להעלים מהם את האמת על נסיבות נפילתו. אורי יוצא למלחמה על חשיפת העובדות. הוא נאבק באביו, יהושע, שמעדיף "למכור את נשמתו לצל"ש" אותו קיבל בנו, ולא להתמודד עם האמת. דרמה מרתקת על משפחה שהאובדן, הכאב ו'מיתוס ההקרבה ההרואית' כמעט ומפרקים אותה, אבל גילוי האמת מחבר אותה מחדש. במלאת ארבעים שנה למלחמת יום-הכיפורים, מעלה התיאטרון הקאמרי את סיפור הטראומה הגדולה של אותה מלחמה, מנקודת מבטה המרגש של משפחה אחת. 

ביקורות
  • "הצגה מרגשת ומעוררת מחשבה... משחק עוצמתי מרשים, השחקנים שופכים את הקרביים על הבמה...רמי ברוך ואסתי קוסוביצקי מצוינים... אודי רוטשילד מרגש, גדי יגיל נפלא ומקסים כתמיד יוצק לתפקידו קורטוב של ציניות והומור גם דויד בילנקה מצטיין..." (כלכליסט 5.7.2015) 
  • "מרשימה במיוחד...הצגה ששווה להיעצר עליה.  "אח יקר", מחזה אוטוביוגרפי מצוין שכתב גדי ענבר, הליהוק מדויק...גדי יגיל שובה את הלב... אסתי קוסוביצקי ממוטטת את חומות השתיקה ומפלחת לב...רמי ברוך מפלח לב, עצמתי ומחלחל...אודי רוטשילד נותן חיים ועומק לדמותו האח במחזה... דויד בילנקה לא מפסיק להפתיע... . עודד קוטלר הידק את הטקסט למידותיהם המדויקות של השחקנים והבימוי שלו מרשים במיוחד... הבחירה העיצובית לנטוע את המתרחש בתוך ים השיבולים, מטאפורה למיתוס הצבר - נותנת את הריחוק המנחם מישראל של היום ואולי כך עדיף" (YNET 1.7.2015)
  • "הצגה שאינה נרתעת מהכאב אסתי קוסביצקי ורמי ברוך  - שניהם מגיעים לשיאי העוצמה של משחקם, ולא רק בהצגה הזאת, אלא בקריירת המשחק הנפלאה שלהם" (הבמה 29.6.2015)
  • "מחזה מוביל ובעל חשיבות עליונה לכל הציבור הישראלי, שראוי שירוץ לראותו. צל"ש לתיאטרון הקאמרי, לבימאי ולשחקנים עבור עוז הנפש והביצוע של החשיפה, שעוד רבות ידובר בהם. גדי יגיל כ-יחיאל פרלמוטר, הוא דמות המפתח בהצגה. משחקו כה מרשים בכנותו, בחן ובקסם שלו ובאופן בו הוא מתבטא, כובש בפשטות את הצופים ומאיר את עיניהם." (דה מרקר קפה 29.6.20159)


מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים